startzrozumem.pl

Blog tematyczny o biznesie i finansach

Biznes

Czym są portrety biznesowe i kiedy są stosowane?

Czym są portrety biznesowe i kiedy są stosowane?

Portrety biznesowe zaliczane są do szerszej kategorii fotografii biznesowej. Czym one są i kiedy używane są najczęściej?

Wszystkie najważniejsze kwestie związane z przygotowywaniem portretów biznesowych wyjaśnia agencja Storymakers, która również ma je w swojej ofercie: https://www.storymakers.pl/foto/portrety-biznesowe.

Czym jest portret biznesowy?

Portrety biznesowe to profesjonalne zdjęcia osób, które są wykorzystywane do celów związanych z biznesem. Mogą być to zdjęcia właścicieli firm, członków zarządu czy pracowników.

Są one przeznaczone między innymi na strony firmowe, profile w mediach społecznościowych, wizytówki i razem z nimi przygotowuje się materiały marketingowe. 

Jak wyglądają portrety biznesowe?

Pod względem wyglądu portrety biznesowe to zazwyczaj ujęcia w głowę lub zdjęcia przedstawiające osobę od pasa w górę i wykonywane w profesjonalnym otoczeniu, takim jak studio lub biuro.

Portrety te można wykonywać w różnych stylach, od formalnych po bardziej swobodne, w zależności od osobistego stylu danej osoby i przesłania. Ich wygląd mona zatem dopasować konkretnie do specyfiki danej firmy.

Portrety biznesowe są często wykorzystywane przez firmy, aby zaprezentować swoją wiedzę i profesjonalizm potencjalnym klientom i współpracownikom. Mogą również pomóc w stworzeniu marki i pozytywnego pierwszego wrażenia. 

Przykładowe portrety biznesowe można znaleźć na stronie: https://www.storymakers.pl/foto/portrety-biznesowe.

Kiedy stosuje się portrety biznesowe?

Portrety biznesowe można zastosować na wiele sposobów do promowania firmy. Najczęściej wykorzystuje się je w poniższych celach:

Strony internetowe i profile w mediach społecznościowych

Profesjonalny portret może być na osobistej lub firmowej stronie internetowej, aby podkreślić swój profesjonalizm i zachęcić odwiedzających stronę do kontaktu i skorzystania z oferty.

Również może być on zastosowany jako zdjęcie profilowe na portalach społecznościowych, na przykład na Facebooku, LinkedIn, Twitterze, Instagramie lub innych kontach w mediach społecznościowych. 

Drukowane materiały marketingowe

Portrety biznesowe mogą być wykorzystywane w materiałach marketingowych, takich jak broszury, wizytówki i ulotki. Tego typu materiały mogą pomóc w zdobyciu zaufania i wiarygodności wśród potencjalnych klientów i kontrahentów.

Wewnętrzne dokumenty firmowe

Portrety biznesowe mogą być również wykorzystywane wewnątrz firmy w profilach pracowników w wewnętrznych sieciach, w aktach pracowniczych i innych dokumentach firmowych.

Komunikaty prasowe i wywiady dla mediów

Profesjonalny portret biznesowy można wykorzystać w komunikatach prasowych lub podczas wywiadów dla mediów. Dzięki nim można wywrzeć dobre pierwsze wrażenie oraz stworzyć korzystny wizerunek swojej osoby lub firmy.

CV

Warto także wskazać, że portret biznesowy można umieścić w CV, dlatego może być on dobrym sposobem, aby zwrócić uwagę rekruterów oraz łatwiej zdobyć pracę.

Kompleksowe usługi w ramach wykonania portretów biznesowych oferuje firma Storymakers. Dokładna oferta dostępna jest na stronie https://www.storymakers.pl/foto/portrety-biznesowe.

Udostępnij