startzrozumem.pl

Blog tematyczny o biznesie i finansach

Biznes

Na czym polega import z Chin krok po kroku?

Na czym polega import z Chin krok po kroku?

Wiele osób nie wie, jak wygląda import z Chin krok po kroku. Warto wobec tego zdobyć przydatne informacje, szczególnie przy planowanym sprowadzeniu towarów z Państwa Środka. Można na tym sporo zarobić, ale trzeba znać zasady. Teoria to podstawa, ale oczywiście kluczowa staje się praktyka. Od czegoś trzeba jednak zacząć swoją przygodę jako importer. Można oczywiście na początek nawiązać współpracę z kimś bardziej doświadczonym, czyli z pośrednikiem, który działa na miejscu. Warto dowiedzieć się, na czym polega import z Chin krok po kroku.

Import z Chin krok po kroku – od czego zacząć?

Jeśli kogoś interesuje, jak wygląda import z Chin krok po kroku, to warto zacząć od kwestii dotyczącej wyboru sprowadzanych przedmiotów. Najbardziej opłaca się importować sprzęt RTV i AGD, czyli przykładowo smartfony, opaski sportowe, kamery, wideorejestratory, głośniki, roboty sprzątające, szczoteczki soniczne i rozmaite sprzęty smart home. Dobrym pomysłem jest także inwestycja w odzież, obuwie i rozmaite dodatki. Można zająć się importem akcesoriów biurowych, dekoracji, tekstyliów, zabawek, gadżetów, artykułów sportowych i rekreacyjnych.

Bardzo ważne jest znalezienie odpowiedniego dostawcy. Od tego zaczyna się tak naprawdę import z Chin krok po kroku. Warto brać udział w targach, niezbędne staje się także uzyskanie pozwolenia, specjalnej wizy. Chiny należy odwiedzić osobiście. Na miejscu łatwiej znaleźć partnerów biznesowych i dostawców. Oczywiście można także szukać ich w internecie.

Istotne będzie jednak dokładne zweryfikowanie potencjalnego dostawcy. Należy sprawdzić jego wiarygodność, czy działa on legalnie. Potem można przejść do ceny i wynegocjowania najkorzystniejszych warunków. Niezbędne będzie także spisanie umowy. Potem przychodzi czas na wpłacenie zaliczki. Istotne jest, aby kontrolować produkcję. Należy sprawdzać, czy towary powstają zgodnie z wytycznymi pod względem jakości i wyglądu. Kontrole najlepiej przeprowadzać oczywiście osobiście lub powierzyć to zadanie sprawdzonemu pośrednikowi.

O czym pamiętać w przypadku importu z Państwa Środka?

Podążając zgodnie z tym, jak wygląda import z Chin krok po kroku, przychodzi czas na dostawę wyprodukowanych przedmiotów. W celu skontrolowania jakości produktów przed ich wysyłką do miejsca docelowego, warto poprosić o doręczenie próbek. Jeżeli nie będzie żadnych problemów, to można przejść do załatwienia załadunku kontenerem. Zająć należy się również odprawą celną. Najtańszym rozwiązaniem jest fracht morski. Trzeba czekać mniej więcej miesiąc na dotarcie towarów, ale można liczyć na przystępną cenę.

Każdy importer powinien pytać o czas realizacji zamówienia. Wpływa na niego wiele czynników. Istotne jest rodzaj wytwarzanych przedmiotów, stopień skomplikowania, typ transportu. Jeżeli komuś zależy na jak najszybszej wysyłce, to była powinien wybrać transport lotniczy. Jest to jednak najdroższe rozwiązanie. Ograniczeniem będzie także brak możliwości przewożenia towarów ciężkich i dużych, uznawanych za niebezpieczne. W przypadku importu z Chin znaczenie ma również wybór odpowiedniej formy płatności. Najlepiej założyć konto walutowe w dolarach, co pozwoli uniknąć dodatkowych kosztów przewalutowania.

Udostępnij